Antula o sporcie i nie tylko. citius altius fortius ...na sportowo zioom
Antoni Materna

Utwórz swoją wizytówkę
sobota, 29 sierpnia 2009
piątek, 14 sierpnia 2009The Crew Wrocław i Devils Wrocław zaczynają drugą część sezonu PLFA ’09 już w pierwszy wrześniowy weekend. W sobotę 5.09 Devils podejmą faworyzowanych Warsaw Eagles. Dzień później we Wrocławiu „Crew-niacy” zmierzą się z mocnym zespołem Pomorze Seahawks.

 

 

Oba spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Devils muszą pokonać wyżej notowanych rywali, jeżeli poważnie myślą o wystąpieniu w tegorocznych półfinałach. Po zdecydowanie nie udanym początku sezonu nadeszła najwyższa pora, by wziąć się ostro do roboty. Drużynę do zwycięstw ma poprowadzić sprowadzony przed tegorocznymi rozgrywkami z „Ekipy”  Krzysztof Wydrowski. Miejmy nadzieję, że wciąż młody i utalentowany Quarterback przygotował szczyt formy na najważniejsze spotkania. Wrocławianie wierzą, że ich formacja obronna słynąca ze skutecznej, twardej gry powróci do dawnej świetności. Seweryn Plotan – rzecznik Diabłów zapowiada świetne widowisko i twardą grę swojego zespołu do ostatnich sekund. Siłą Devils ma być dobre przygotowanie fizyczne i brak poważnych zmian personalnych w przerwie wakacyjnej. Jedyną istotną zmianą, a zarazem wzmocnieniem jest pojawienie się nowego trenera-koordynatora. Wydaje się więc, że nasi gracze są w stanie przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom dobrym przygotowaniem, zespołowością i agresywną obroną z której niegdyś słynęli. Jedno jest pewne Warszawianom nie można dać się rozpędzić i rozrzucać, bo będzie „po meczu”. Kluczem do zwycięstwa będzie niewątpliwie gra formacji defensywnej i wyeliminowanie błędów w ataku, których wiosną zdarzało się niestety sporo.

 

Mecz odbędzie 5 Września się na głównym stadionie w Brzegu Dolnym o godzinie 15.

 

 

Równie ciekawie zapowiada się niedzielny mecz the Crew. Przyjdzie zmierzyć się im z teamem  Pomorza, z którym zawsze toczą niezwykle zacięte boje. Wszystkie dotychczasowe spotkania tych drużyn były niesłychanie wyrównane, a wynik rozstrzygał się dopiero w końcowych momentach. Wrocławianie do drugiego etapu rozgrywek przystępują niezwykle osłabieni. Drużynę opuścili bowiem wszyscy czterej gracze spoza oceanu. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że zasilili oni  szeregi warszawskich Orłów. Ekipa wciąż jednak pozostaje doświadczonym i dobrze zbilansowanym zespołem. Polscy gracze mimo iż ustępują wyszkoleniem technicznym graczom z USA, to na tle pozostałych graczy ligi prezentują się bardzo dobrze. Paru z nich pamięta jeszcze występy w lidze czeskiej sprzed 5 lat. Po odejściu Amerykanów dalej pozostają nieznacznym faworytem meczu z Pomorzem Seahawks. Istotnym zagrożeniem może być to, że Crew przystąpi do II części rozgrywek bez tzw. head coacha, czyli głównego selekcjonera. Drużynę w pierwszym meczu poprowadzi kapitan – Jakub Niżewski. Wrocławianie awans do play offs mają już co prawda zapewniony, nie mniej jednak zapowiadają ostrą walkę i zwycięstwo z odwiecznymi rywalami z wybrzeża.

 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 6 Września na jednym z Wrocławskich boisk. Dokładne miejsce i godzina rozegrania spotkania nie są jeszcze znane. O szczegółach poinformujemy w bezpośredniej zapowiedzi przedmeczowej. Do zobaczenia na dolnośląskich boiskach.

 

Antoni Maternapiątek, 07 sierpnia 2009


Jordan...


...i JordanVenus Villiams, bo jakis sportowy akcent być musiał...hmmm i znowu Jordan


...i dla odmiany Jordantutaj Tara Reid...i ja serfujący...po zawodach surfingowych sędziowałem te zawodya tutaj Jordan, znacie prawda?tutaj bikini "lekko wycięte"...a tu Jordanbikini to co prawda nie jest, ale ładnie wygląda