Antula o sporcie i nie tylko. citius altius fortius ...na sportowo zioom
Antoni Materna

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu

WROCŁAWSKIE DIABŁY BIJĄ FAWORYTÓWW jednym z najlepszych i najbardziej zaciętych spotkań w historii PLFA Devils Wrocław pokonali zespół Warsaw Eagles. Punkty na wagę złota diametralnie odmieniły sytuację Diabłów.

 

Mecz stał na niesłychanie wysokim poziomie i mógł się podobać widzom. Nie zabrakło niczego, a wynik oscylował wokół remisu przez większą część spotkania. Z wysokiego C zaczęli przyjezdni. Po tzw. field goal, (kopnięcie z gry) Mariusza Kwiecińskiego objęli prowadzenie 3:0. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a gra obfitowała w popisy formacji obronnych obydwu drużyn. W trzeciej kwarcie celnym kopnięciem z 22 jardów popisał się Krzysztof Wis i było 3:3. Ostatnią odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Orły. Nowy nabytek, czyli pozyskany zaledwie kilka dni wcześniej Willy Sheird grał świetnie. Podawał świetnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak zgrania z pozostałymi zawodnikami. Popisał się w końcu świetnym 11-jardowym podaniem po którym touch down zdobył Zbigniew Smyczyński. Przy wyniku 9:3 mieli jeszcze szansę poprawienia dorobku punktowego. Zdecydowali się na tzw. fake field goal, czyli symulację kopnięcia i docelowo próbę wbiegnięcia do end zone z możliwością zdobycia 2 punktów. Manewr ten się jednak nie udał i rezultat nie uległ zmianie. W tym momencie rozpoczął się koncert gry ofensywnej Wrocławian. Szybko udało się podejść pod samo pole punktowe rywali. Akcja rozpoczynała się zaledwie 1 jard przed end zone. Devils na tę niesłychanie ważną akcję zdecydowali się wprowadzić Krzysztofa Wydrowskiego na pozycję rozgrywającego. Młody zawodnik występował przez całe spotkanie jako skrzydłowy, ale w decydującym momencie wziął rozegranie w swoje ręce. Devils zagrali klasyczny QB sneak, a młodego Wrocławianina nie zdołał powstrzymać nawet sam Aki Jones! Było 9:9, a PAT(point after touch down), czyli kopnięcie za 1 punkt pewnie wykonał niezawodny Krzysztof Wis. Zawodnik ten popisał się kilka chwil później kolejnym kopnięciem z gry i podwyższył prowadzenie Diabłów do czterech punktów. Warsaw Eagles nie miało jednak zamiaru łatwo się poddać. Udało się zbliżyć do pola punktowego Wrocławian. Defensywa Devils dała w tym momencie pokaz efektownych zatrzymań. Udało się wykonać dwa sacki, czyli bezpośrednie zatrzymania Qarterbacka zanim ten wykona podanie lub rozpocznie bieg. Po zgubieniu piłki przez graczy drużyny stołecznej stało się jasne, że tego spotkania wrocławskie Diabły już nie przegrają.

 

MVP spotkania został wybrany Wrocławianin Jacek Szuszkiewicz, który pewnie kierował grą swojego zespołu. Jako ciekawostkę należy dodać, że było to pierwsze spotkanie w historii ligi, w którym udało się wykonać aż 3 celne field goale.

 

 Krzysztof Wydrowski, jeden z bohaterów spotkania zapowiada, że Devils czują się mocni i będą walczyć w tym sezonie o najwyższe cele. Podkreślał też, że najbardziej cieszy zwycięstwo w meczu, przed którym byli stawiani na straconej pozycji i nikt w nich nie wierzył. Z tym jednak nie do końca się możemy zgodzić, bo w przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy, że nic jeszcze nie jest stracone i z Warszawą nasi gracze są w stanie powalczyć. Nie mniej jednak większość kibiców uznawała Eagles za zdecydowanych faworytów. Po stylu gry i ostatnim zwycięstwie słowa Krzysztofa brzmią całkiem realnie i obiecująco. Czekamy więc na kolejne zwycięstwa i liczymy na dobrą grę w najbliższych spotkaniach

 

Devils Wrocław – RMF MAXXX Warsaw Eagles 13:9 (0:0, 0:3, 3:0, 10:6)

 

II kwarta
0:3 29-jardowe kopnięcie za trzy punkty Mariusza Kwiecińskiego

III kwarta
3:3 22-jardowe kopnięcie za trzy punkty Krzysztofa Wisa

IV kwarta
3:9 przyłożenie Zbigniewa Smyczyńskiego po 11-jardowym podaniu Williego Sheirda
10:9 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
13:9 39-jardowe kopnięcie za trzy punkty Krzysztofa Wisa

Antoni Materna

 

 


środa, 09 września 2009, antonimaterna

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: