Antula o sporcie i nie tylko. citius altius fortius ...na sportowo zioom
Antoni Materna

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu

Jesień tuż tuż... Crew i Devils wkraczają w decydujący etap.
The Crew Wrocław i Devils Wrocław zaczynają drugą część sezonu PLFA ’09 już w pierwszy wrześniowy weekend. W sobotę 5.09 Devils podejmą faworyzowanych Warsaw Eagles. Dzień później we Wrocławiu „Crew-niacy” zmierzą się z mocnym zespołem Pomorze Seahawks.

 

 

Oba spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Devils muszą pokonać wyżej notowanych rywali, jeżeli poważnie myślą o wystąpieniu w tegorocznych półfinałach. Po zdecydowanie nie udanym początku sezonu nadeszła najwyższa pora, by wziąć się ostro do roboty. Drużynę do zwycięstw ma poprowadzić sprowadzony przed tegorocznymi rozgrywkami z „Ekipy”  Krzysztof Wydrowski. Miejmy nadzieję, że wciąż młody i utalentowany Quarterback przygotował szczyt formy na najważniejsze spotkania. Wrocławianie wierzą, że ich formacja obronna słynąca ze skutecznej, twardej gry powróci do dawnej świetności. Seweryn Plotan – rzecznik Diabłów zapowiada świetne widowisko i twardą grę swojego zespołu do ostatnich sekund. Siłą Devils ma być dobre przygotowanie fizyczne i brak poważnych zmian personalnych w przerwie wakacyjnej. Jedyną istotną zmianą, a zarazem wzmocnieniem jest pojawienie się nowego trenera-koordynatora. Wydaje się więc, że nasi gracze są w stanie przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom dobrym przygotowaniem, zespołowością i agresywną obroną z której niegdyś słynęli. Jedno jest pewne Warszawianom nie można dać się rozpędzić i rozrzucać, bo będzie „po meczu”. Kluczem do zwycięstwa będzie niewątpliwie gra formacji defensywnej i wyeliminowanie błędów w ataku, których wiosną zdarzało się niestety sporo.

 

Mecz odbędzie 5 Września się na głównym stadionie w Brzegu Dolnym o godzinie 15.

 

 

Równie ciekawie zapowiada się niedzielny mecz the Crew. Przyjdzie zmierzyć się im z teamem  Pomorza, z którym zawsze toczą niezwykle zacięte boje. Wszystkie dotychczasowe spotkania tych drużyn były niesłychanie wyrównane, a wynik rozstrzygał się dopiero w końcowych momentach. Wrocławianie do drugiego etapu rozgrywek przystępują niezwykle osłabieni. Drużynę opuścili bowiem wszyscy czterej gracze spoza oceanu. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że zasilili oni  szeregi warszawskich Orłów. Ekipa wciąż jednak pozostaje doświadczonym i dobrze zbilansowanym zespołem. Polscy gracze mimo iż ustępują wyszkoleniem technicznym graczom z USA, to na tle pozostałych graczy ligi prezentują się bardzo dobrze. Paru z nich pamięta jeszcze występy w lidze czeskiej sprzed 5 lat. Po odejściu Amerykanów dalej pozostają nieznacznym faworytem meczu z Pomorzem Seahawks. Istotnym zagrożeniem może być to, że Crew przystąpi do II części rozgrywek bez tzw. head coacha, czyli głównego selekcjonera. Drużynę w pierwszym meczu poprowadzi kapitan – Jakub Niżewski. Wrocławianie awans do play offs mają już co prawda zapewniony, nie mniej jednak zapowiadają ostrą walkę i zwycięstwo z odwiecznymi rywalami z wybrzeża.

 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 6 Września na jednym z Wrocławskich boisk. Dokładne miejsce i godzina rozegrania spotkania nie są jeszcze znane. O szczegółach poinformujemy w bezpośredniej zapowiedzi przedmeczowej. Do zobaczenia na dolnośląskich boiskach.

 

Antoni Maternapiątek, 14 sierpnia 2009, antonimaterna

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: